Dyt. Saynur Özen Kumcu

17 Haziran 1983 Çanakkale doğumluyum. Ailemin mesleği nedeniyle sürekli il değiştirerek ilk ve orta öğretimim farklı illerde ve K.K.T.C’ de geçti. Sürekli yer değiştirmek bazı sıkıntıları beraberinde getirse de, zamanla bunu artıya çevirmeyi başardım ve tüm bu geçen süreç mesleki gelişimimde de çok büyük fayda sağladı. 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden, 2007 yılında da Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünden mezun oldum. 2015 yılında Yaşam Koçluğu eğitimini, 2016 yılında da NLP Practitioner eğitimini aldım.

2006 yılı ağustos ayında da Türk Kızılayı Altıntepe Tıp Merkezi’nde göreve başladım. Bu geçen 10 yıl boyunca, pek çok farklı yaştan ve meslek grubundan farklı sağlık sorunları olan binlerce danışanım oldu. Kendi bilgi ve tecrübelerimle danışanlarımın ihtiyaç ve alışkanlıklarını birlikte düşünerek, daha sağlıklı bir bedene sahip olmalarına ve bu işi yaşam şekli haline getirebilmelerine yardımcı olmaya çalıştım.

Mesleğime haziran 2016 tarihinden itibaren danışanlarıma doğru beslenme yöntemleri öğretebilmek ve yaşam kalitesini artırabilmek konusunda yardımcı olmak için “Özen’le Yaşam Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi” adı altında devam etmeye başladım. Türkiye Diyetisyenler Derneği üyesiyim.